single-image

Xiaomi – co to właściwie za firma?

Choć jeszcze niedawno nikt nie słyszał o tej marce, obecnie smartfony Xiaomi są coraz popularniejszym wyborem konsumentów na całym świecie. Śmiało można stwierdzić, że firma wyrosła na chińskiego lidera branży telekomunikacyjnej. Według niektórych źródeł, założyciel firmy doszedł do perfekcji w tworzeniu smartfonów poprzez… podglądanie konkurencji. Wieść niesie, że po prostu rozkładał na części pierwsze produkty konkurencji.

Xioami jaka to firma?

Marka pojawiła się na rynku 10 lat temu – w 2010 roku. To właśnie wtedy wydano oprogramowanie bazujące na popularnym Androidzie – MIUI. Pierwszym modelem smartfona tej marki jest Xiaomi Mi 1. Wybił się w sprzedaży bardzo szybko dzięki doskonałym parametrom, a przy tym znacznie niższej cenie niż telefony innych, popularnych marek.

Znaczny wzrost popularności na przestrzeni lat

Kolejne modele cieszyły się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic zaskakującego. Xiaomi oferuje jakość i parametry porównywalne do najdroższych marek, a jednocześnie – stawia na niskie ceny.

To sprawia, że różne modele ich smartfonów są szerzej dostępne również dla tych klientów, którzy nigdy nie zapłaciliby za znacznie droższe produkty oznaczone logo innych producentów.

Xiaomi co to za firma – czy podbije polski rynek?

Innowacyjne rozwiązania stosowane przez markę pozwalają nie tylko uzyskać doskonałej jakości smartfon, ale również wyjątkowo nowoczesne urządzenie. To sprawia, że firma cieszy się rosnącą na całym świecie popularnością.

Również wśród polskich konsumentów to jedna z najczęściej wybieranych marek. Nic dziwnego, że jest ceniona: pozwala zachować pieniądze w kieszeni bez jednoczesnej utraty parametrów czy świetnego wyglądu, który oferują droższe modele innych firm.

Xiaomi opinie o marce – druga linia smartfonów

Na fali pozytywnych opinii po wypuszczeniu na rynek linii Mi, Xiaomi zdecydowało się na wydanie jeszcze bardziej ekonomicznej linii: Redmi. To średnia półka cenowa, oferująca wysokie parametry w naprawdę przystępnych cenach.

Popularność linii Redmi przerosła najśmielsze oczekiwania. Świetne parametry i unikalny design sprawiły, że te smartfony wybiły się na tyle, że stworzono z nich odrębną markę. Produkcją jednak wciąż zajmuje się niezastąpione Xiaomi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like