Trwa ładowanie proszę czekać ...

Efektywność energetyczna sposoby oszczędzania energii

1 marca 2018

Warto zauważyć, że ceny energii elektrycznej rosną. Dzieje się to głównie z tego względu, że surowce energetyczne się wyczerpują. Dzisiaj opłata bieżąca za energię może być prawdziwym problemem dla firmy produkcyjnej, która podczas swojej działalności zużywa bardzo dużo energii elektrycznej, co przekłada się na bardzo wysokie rachunki. Mniej kosztów przekłada się na ogólną konkurencyjność firmy, dlatego warto o to zadbać. Oszczędzanie energii wymusza na nas nasze środowisko naturalne, ponieważ w ten sposób wydziela się mniej CO2. Wtedy produkcja energii jest nieco bezpieczniejsza dla środowiska.

Oszczędzamy

Osoby, zainteresowane oszczędzaniem muszą pamiętać, że najpierw trzeba przeanalizować możliwości i sektory, gdzie wspomniana oszczędność jest możliwa. Jeśli się postaramy, możemy zaoszczędzić nawet do 10% energii, nie ponosząc w ten sposób, poważnych obciążeń finansowych. Warto zauważyć, że firmy zainteresowane oszczędnością przeprowadzą audyt energetyczny, ponieważ tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się nieco więcej o oszczędzaniu energii.

Jak oszczędzamy i gdzie

Jeśli zależy nam na oszczędnościach, powinniśmy przeanalizować pracę silników elektrycznych. Przede wszystkim dostosować ich moc. W żadnym wypadku nie stosować pełnej mocy, zwłaszcza jeśli nie ma takiej konieczności. W sterowaniu warto wykorzystać falowniki, co pozwala zaoszczędzić energię, nawet o połowę. Jeśli w firmie silniki pracują cały czas i przy pełnej mocy to należy usprawnić takie rozwiązania i zastosować silniki energooszczędne. Tylko taka wersja urządzenia jest w stanie zapewnić nam oszczędność nawet do 10%. Niby to tylko 10% a różnica jest zauważalna zwłaszcza przy naprawdę dużych mocach urządzeń. W ten sposób firma nie tylko oszczędza na prądzie, ale po czasie zwraca się inwestycja w nowszy rodzaj silnika, co sprawia, że tego typu rozwiązania są przez wielu chwalone. Warto zauważyć, że nawet klimatyzatory powinny zostać dodatkowe wyposażone w falowniki. W ten sposób możemy lepiej kontrolować ogólną wydajność urządzenia, przez co nie zawsze musi ono pracować z pełną mocą. Ten sposób regulacji wypada o wiele korzystniej niż automatyczna regulacja mechaniczna.