Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowości technologiczne w sprzęcie do pomiarów

26 lutego 2018

Dzisiaj sprzęt technologiczny jest bardzo zaawansowany, co pozwala między innymi na dokonanie właściwych pomiarów, zgodnie z wartościami rzeczywistymi. Przede wszystkim polski rynek rozwinął się w tej kwestii bardzo konkretnie, dzięki czemu mamy do czynienia z zupełnie nową technologią, która dopiero jest wprowadzana do obiegu. Przede wszystkim urządzenia te charakteryzują się ergonomią, dzięki czemu możemy z nich korzystać w praktycznie każdych warunkach. Mowa tu o urządzeniach niezawodnych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne. Błędy pomiarowe są zniwelowane, dzięki czemu mierniki do pomiarów to między innymi przyrządy jednofunkcyjne. Mimo to mówimy o urządzeniach specjalistycznych, wykorzystywanych w pomiarze ochrony przeciwpożarowej w dużych sieciach przemysłowych, gdzie wartość napięcia dochodzi do 750 V. Urządzenia tego typu są w stanie mierzyć impedancję instalacji odgromowych zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 62305 (MRU-200). Dzisiaj w praktyce produkuje się aż pięć typów takich specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

Mierniki wielofunkcyjne

Służą one między innymi do wykonywania skomplikowanych pomiarów w instalacjach elektrycznych gdzie obowiązuje norma PN-HD 60364-6 dotyczącej impedancji zwarcia także w obwodach posiadających zabezpieczenie wyłącznikami różnicowoprądowymi. Wszystkie mierniki wielofunkcyjne umożliwiają nam wykonanie odpowiedniego pomiaru rezystancji izolacji, dzięki czemu mamy możliwość pomiary pomiędzy w zakresie 250 do 1000 V. Niektóre urządzenia posiadają większy zakres napięć do nawet 2500 V. w ten sposób o wiele łatwiej wykonać właściwe pomiary.

Dodatki

Mierniki posiadają pełne wyposażenie, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wykonywać pomiary. W tym celu wykorzystujemy dodatkowe przewody czy też sondy. Tego typu mierniki posiadają przewody pomiarowe o różnej długości raz zaciski czy też inne gniazda trójfazowe i wysoko-prądowe. Tego typu sprzęt z pewnością jest użyteczny i warto korzystać z takich rozwiązań na co dzień. W praktyce przyrządy pomiarowe dostosowane są do nowoczesnych instalacji.